Martin Švimberský

Narodil se roku 1983 v Plzni. Ve svých šesti začal chodit do  Základní uměleckou školu v Třemošné, kde navštěvoval hodiny zpěvu u profesorky Jaroslavy Hermanové-Zamrazilové, sólistky opery DJKT Plzeň. Také docházel na hodiny klavíru k Evě Blažkové. Od malička také zpíval v lidovém souboru Úsměváček pod vedením tehdejšího ředitele ZUŠ Miroslava Nováka, kde v deseti letech začal hrát i na kontrabas, a se kterým za své působení odzpíval a odehrál mnoho vystoupení jak v Čechách, tak v zahraničí. Každoročně se účastnil pěveckých i klavírních soutěží, ve kterých se pravidelně umístil na předních místech.

V sedmi letech se zúčastnil a vyhrál pěvecký konkurz na roli malého dítěte do představení Mandragora v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Byl při vzniku orchestru Tremolo- třemošenský laskavý orchestr při ZUŠ Třemošná, založený a vedený Daliborem Bártou.  V jeho začátcích v něm hrál na kontrabas a poté s orchestrem dlouho dobu spolupracoval jako sólový zpěvák.

Při studiu v ZUŠ Třemošná založil společně s dalšími žáky hudební skupinu Magic 7, ve které hrál na klávesy a zpíval, a  natočili také společné CD.

V patnácti letech nastoupil na Střední průmyslovou školu strojní, ze které po roce studia přestoupil na Střední průmyslovou školu dopravní. Toto čtyřleté studium zakončil maturitou. Následovalo roční studium Jazykové školy v Plzni. Po jeho ukončení byl přijat na KHK FPE v Plzni na studium oboru sólový zpěv pro střední školy u Doc. PaedDr. Daniely Mandysové.  Během studií na KHK se stal členem pěveckého sboru Nová Česká píseň pod vedením doc.PaedDr. Zdeňka Vimra, který je i šéfem operního sboru Divadla J. K. Tyla. Od roku 2003 je interním členem sboru opery Divadla J. K. Tyla v Plzni a od roku 2015 je členem sboru s povinností sóla. Ztvárňuje menší i větší sólové role v představeních pro děti na malé scéně DJKT jako je například  Kičibej ve Žvanivém Slimejšovi (J. Pauer), Frantík v Kocourovi v botách (J. Teml), Monostatos v Kouzelné flétně (W. A. Mozart), Lucerna ve Vojákovi a tanečnici (B. Martinů) nebo třetího a prvního Turistu v opeře Mozart a smrt (S. Rendine).

Během studia na Západočeské univerzitě začal vyučovat na ZUŠ Třemošná sólový zpěv a hudební nauku a působí tam dodnes. Od roku 2013 vede při ZUŠ Třemošná dětský pěvecký sbor Kvíčaly. Během studia KHK se seznámil s většinou členů KrisKrosKvintetu, jehož členem je od jeho založení, to jest od roku 2007.