Lada Soukupová se narodila v Krnově. Hudbě se začala věnovat již v raném věku v tamní Základní umělecké škole, nejprve u klavíru, pak i v hudebně dramatickém oboru.

V roce 1999 byla přijata ke studiu na Ostravské univerzitě na hudební fakultě, která v té době nesla název Institut pro Umělecká Studia. V roce 2003 ukončila studium sólového zpěvu ve třídě Doc. Drahomíry Míčkové. Při studiu externě spolupracovala s operním souborem Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě.

V listopadu roku 2004 získala angažmá v Hudebním divadle v Karlíně v Praze, kde dodnes stále účinkuje, i když od října roku 2008 již jen jako externí spolupracovník. Jako člen company nastudovala muzikály – Noc na Karlštejně, Zpívání v dešti, Jekyll a Hyde, Producenti, Limonádový Joe, Carmen a Jesus Christ Superstar a operety –Netopýr a Čardášová princezna, Bonnie a Clyde a Čas růží.

Zpívala v muzikálech Mamma Mia, Ať žijí duchové, Rocky a Tři oříšky pro Popelku. Spolupracuje s orchestrem Karla Vlacha a Septetem Plus Dalibora Kaprase. Zpívá jako vokalistka s Helenou Vondráčkovou a Marií Rottrovou.

V současnosti se kromě muzikálů věnuje vlastním projektům: Live Magic Trio – akustická formace interpretující písně skupiny Queen, Piňa Co.&Lada – jazzový kvartet.

Neopomenutelná je i její dlouholetá spolupráce s Dechovým orchestrem mladých v Krnově. Několik let se úspěšně uplatňuje také jako lektorka zpěvu, od 2015 na muzikálovém oddělení Mezinárodní konzervatoře Praha, zpěv vyučuje i soukromě a věnuje se hudebnímu dabingu.