Jaro Cossiga

*1982

Beatboxer, performer, moderátor, promoter, producent, beat maker, lektor, Ableton expert, majitel nahrávacího studia, sound designer a tour manager.

Vystudoval soukromou podnikatelskou školu zaměřenou na managemant a řízení firem. Nedostudoval VOŠE v německém jazyce, kterou přerušil z důvodů plnění svých hip-hopových snů.

Moderoval první dva ročníky Hip Hop Kemp a většinu zásadních hip hopových eventů v ČR, první tv hip hop show 5. Element na dnešním Óčko tv, dva roky MusicBlok v ČT a  3 roky ranní show s Dj Enemym na Radiu Spin 96,2 fm. V posledních letech moderuje hlavně festivalové, pouliční či sportovní akce. Jaro miluje improvizaci a interaktivitu s publikem. Patři mezi moderátory, kterým to jde jak v radiu, tak před kamerou v tv nebo přímo před živým publikem.

Za nejdůležitější období považuje 5tileté angažmá v divadle Archa (2003-2008), kde se stal, hercem, tanečníkem, produkčním, asistentem režiséra, scénografem, sound designerem a autorsky se podílel na několika představeních z dílny Archa.lab – Chat, SenAndersen, Putování za snem, v 11.20 Tě opouštím, Divnej soused, s kterými začali cestovat po světě. Nezapomenutelným zážitkem byl pobyt na horské farmě v Japonsku u Mina Tanaky, zahájení celého festivalu Hakushu Dance festival nebo shows na EXPO2005. V Arše také začala éra skládání autorské a scénické hudby v softwaru Ableton Live, pro který je už přes 12 let českým expertem a lektorem.

Jaro Cossiga je považován za průkopníka českého beatboxu. Má titul trojnásobného mitra ČR a více mistra světa v teamovém beatboxu s jeho BeatBurgerBandem, s kterým předskakoval kapelám  Bauchklang, Sugar Hill Gang, Joe Cocker, 50. Cent či Snoop Dogg ve vyprodané O2 aréně. Skoro 15 let reprezentuje ČR na beatboxových eventech po celém světě, vyučuje beatbox metodou, kterou si sám vymyslel a přebírají jí po něm jeho nástupci. Je držitelem jediného beatboxového rekordu zapsaného v knize rekordů – rozbeatboxoval plné náměstí lidí. V různých podobách dostal beatbox do českých televizí a posledních 10 let organizuje oficálni mistrovství ČR – Czech Beatbox Battle s postupem na mistrovství světa. Má na svých bedrech jedinou beatboxovou desku v ČR a tu druhou natočil se studiem v batohu za 3 měsíce v New Yorku, kam si vybral umělce přímo z NYC undergroundu. Desky byly zdarma a v celkovém nákladu 60.000 ks!

V současné době je majitelem úspěšného Royal Duck Studia v Praze, kde vyrábí kompletní zvukové balíčky pro eventové společnosti, autorskou hudbu na klíč, nahrává a edituje e-knihy, vyrábí audio a tv reklamní spoty, voice overy a IVR nejen pro klienty v  ČR. Jako sound designer a tour manager jezdí s Light Art show by Alex Dowis. Vedle toho však stále podporuje začínající a undergroundové umělce. Jako jediný se profesionálně věnuje nahrávání beatboxu a 99% beatboxových nahrávek projde jeho rukama. Minulý rok se stal oficielním členem accapella bandu – KRIS KROS, s kterým našli zázemí právě v Royal Duck Studiu.