Jana Puterová se narodila roku 1983 v Brandýse nad Labem. Po dokončení studií na Gymnáziu J. S. Machara (2003) úspěšně absolvovala na Západočeské univerzitě v Plzni obor Hudební výchova a sólový zpěv (2009).

Od čtyř let byla členkou dětského pěveckého sboru Bambini di Praga. Pod vedením Dr. Blanky Kulínské a Bohumila Kulínského se zúčastnila mnohých koncertů v ČR i v zahraničí, absolvovala zahraniční turné po Japonsku, Jižní Koreji, Číně, Macau. V letech 2004 až 2006 působila v Bambini di Praga jako manažerka.

Od roku 2005 do roku 2009 byla členkou operního sboru divadla J. K. Tyla v Plzni. V roce 2009 ztvárnila menší sólovou roli tanečnice v muzikálu Vévodkyně z Chicaga (E. Kalmán). Externě spolupracuje se Státní operou Praha, Hudebním divadlem Karlín, s Českým rozhlasem v Plzni, kde jako hudební režisérka spolupracovala na dvou CD sboru Cancioneta Praga (Kouzelné Vánoce, The Gospel Train is Coming) a na CD Českého saxofonového kvarteta a vokální skupiny KrisKrosKvintet (5 Voices & 5 Saxophones).

Od roku 2007 se věnuje agenturní činnosti, zrealizovala přes 400 koncertů v ČR i v zahraničí.  V současné době pracuje na rozvíjení projektu 5 Voices & 5 Saxophones a na vydání CD vokální skupiny KrisKrosKvintet, které bylo natočeno v únoru 2017 v USA ve studiu Liquid 5th.

V roce 2007 založila společně s Annou Marií Lahodovou vokální skupinu KrisKrosKvintet, jejíž je uměleckou vedoucí.